Close

Výhody reklamy PPC

Menší firmy mají mnoho možnosti na reklamu. Velmi oblíbenou formou on-line reklamy je Google AdWords, Facebook reklama a Sklik od Seznamu.

Typicky podnik založí svůj rozpočet na procentním podílu předpokládaného prodeje, přičemž zohledňuje velikost, odvětví a stupeň růstu. Proto začínající obchodník může utratit až 20 procent na budování zákaznické návštěvnosti a povědomí o značce. Většina malých firem se však zaměřuje na rozpočet na reklamu v rozmezí od 3 do 5 procent z toho, co očekává za rok.

Se správným nastavením on-line reklamy má Tomáš Hiller a jeho společnost Business Consulting Zlín.

Jak uvádí Tomáš Hiller, „jednou z výhod nákladů na službu AdWords je to, že máte kontrolu nad tím, kolik utratíte peněz. Na rozdíl od tradiční tištěné reklamy, která stojí podle velikosti, barvy a umístění na stránkách, používá služba Adwords ceny za proklik (CPC). Tato metoda umožňuje spustit i menší reklamu. Můžete například nabídnout maximální částku, kterou jste ochotni zaplatit za skutečné kliknutí na vaši reklamu, například 10 korun. Dále nastavíte počet kliknutí na stanovení denního rozpočtu ve výši 100, 200 nebo 500 korun. Záleží jen na vás. „On-line marketingová agentura doporučuje začít s menším rozpočtem, aby mohla firma lépe naučit zacílit své reklamy a kliknutí na zákazníky.

Zacilte lokálně

 

Další funkcí AdWords, která přináší výhody místní firmě je, že můžete zacílit na konkrétní oblast. Pokud jste menší obchodník, můžete určit cílovou vzdálenost, například 10 kilometrů. Pokud žijete v malém městě, můžete zacílit na menší oblast. Můžete také cílit dny v týdnu nebo určité hodiny. Během testování, pro správné fungování reklamy, sledujte své cíle a náklady. Zpočátku nebudete muset utratit to, co jste vyhradili ve svém rozpočtu na inzerci, ale můžete rozpočet později zvýšit, když zjistíte, které cílení a cenové nabídky jsou nejefektivnější.

Ve Zlíně a okolí máte možnost rozšířit své cílení prostřednictvím výroby billboardů, atraktivní rádiové reklamy. Business Consulting Zlín vám také nabízí tvorbu designově atraktivních webových stránek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.